FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$419.99 each / $839.98 Set of 2
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Wheel Model | ZL Mesh Style |
| Wheel Size | 20x11 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 11 Inches |
| Wheel Offset | 43mm |
| Wheel Backspacing | 7.693 Inch, 195.4mm |
| Wheel Color | Gunmetal, Gray |
| Wheel Style | ZL1 |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Rear Only |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 120mm (5 x 4.72-Inch) |
Factory Style Wheels ZL Mesh Style Gunmetal Wheel; Rear Only; 20x11; 43mm Offset This wheel features an exceptional design that enhances the aesthetic appeal of your vehicle. Its robust build and refined finish make it a premium addition to any compatible truck.
20x11 Factory Style Wheels ZL Mesh Style Gunmetal Wheel features a high-quality gunmetal gray finish that looks amazing. For added protection and good looks, this wheel has a durable clear coat that is tough enough to stand up to elements.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
Application. This Factory Style Wheels ZL Mesh Style Gunmetal Wheel; Rear Only; 20x11; 43mm Offset, with a backspacing of 7.693 Inch, 195.4mm and bolt pattern of 5 x 120mm (5 x 4.72-Inch), is designed to fit 2016-2024 Camaro models. Sold individually.
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2016-2024 Camaro with 20x11 43mm Wheels