FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$673.00 each / $1,346.00 Set of 2
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A
| Brand | Niche |
| Wheel Model | Prodigy 5 |
| Wheel Size | 24x10 |
| Wheel Diameter | 24 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | 30mm |
| Wheel Backspacing | 6.681 Inch, 169.7mm |
| Wheel Color | Silver |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Finish | Machined |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Rear Only |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 120mm (5 x 4.72-Inch) |
| Wheel Weight | 50.93 |
| Wheel Hub Bore Size | 72.56mm |
Niche Prodigy 5 Silver with Machined Face Wheel; Rear Only; 24x10 is a visually striking choice, offering a combination of rugged durability and modern styling. Its design complements off-road and sporty vehicles alike, enhancing the overall aesthetic appeal.
This 24x10 Niche Prodigy 5 Silver with Machined Face Wheel; Rear Only; 24x10 is completed in a high-quality silver finish with steel machined face to make your wheel the envy of everyone. For added looks and durability, the wheels has a durable clear coat that withstand the rigors of daily driving.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
Application. This Niche Prodigy 5 Silver with Machined Face Wheel; Rear Only; 24x10, with a backspacing of 6.681 Inch, 169.7mm and a bolt pattern of 5 x 120mm (5 x 4.72-Inch), ensures precise alignment and enhanced driving stability. Designed to fit 2016-2024 Camaro, Excluding SS w/ 6-Piston Front Calipers & ZL1 models, this wheel is sold individually.
Niche NC279SD24104930
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2016-2024 Camaro with 24x10 30mm Wheels