FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$407.00 each / $814.00 Set of 2
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | American Racing |
| Wheel Model | Marauder |
| Wheel Size | 20x10 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | 6mm |
| Wheel Backspacing | 5.736 Inch, 145.7mm |
| Wheel Color | Gunmetal, Gray |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Rear Only |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 120.65mm (5 x 4.75-Inch) |
American Racing Marauder Anthracite with Diamond Cut Lip Wheel; Rear Only; 20x10 is a visually striking choice, offering a combination of rugged durability and modern styling. Its design complements off-road and sporty vehicles alike, enhancing the overall aesthetic appeal.
This 20x10 American Racing Marauder Anthracite with Diamond Cut Lip Wheel; Rear Only; 20x10 is completed in a high-quality anthracite finish with diamond cut lip to make your wheel the envy of everyone. For added looks and durability, the wheels has a durable clear coat that withstand the rigors of daily driving.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
Application. This American Racing Marauder Anthracite with Diamond Cut Lip Wheel; Rear Only; 20x10, with a backspacing of 5.736 Inch, 145.7mm and a bolt pattern of 5 x 120.65mm (5 x 4.75-Inch), ensures precise alignment and enhanced driving stability. Designed to fit 1993-2002 Camaro models, this wheel is sold individually.
American Racing VN517AD20103406
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 1993-2002 Camaro with 20x10 6mm Wheels