FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$799.00 each / $1,598.00 Set of 2
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Crown Forged Wheels |
| Wheel Model | CF-AR2 |
| Wheel Size | 20x10 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 10 Inches |
| Wheel Offset | 27mm |
| Wheel Backspacing | 6.563 Inch, 166.7mm |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front Only |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 120mm (5 x 4.72-Inch) |
Crown Forged Wheels CF-AR2-Satin Black-20x10ET27-5x120-66.9mm
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2020-2026 Corvette with 20x10 27mm Wheels