FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$177.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Kelly |
| Tire Model | Winter Access |
| Tire Type | Winter |
| Tire Size | 225/50R17 |
| Tire Diameter | 26 |
| Tire Load Index | 98 (1653 lbs per tire) |
| Tire Load Rating | XL |
| Tire Tread Depth | 13/32" |
| Tire Revs Per Mile | 779 |
| Tire Speed Rating | (T) Up to 118mph |
| Tire Weight | 26 |
| Wheel Diameter | 17 |
| UTQG Tire Rating | N/A |
| Tire Tread Pattern | Directional |
| Minimum Wheel Width | 6" |
| Maximum Wheel Width | 8" |
Kelly 356226076
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Sponsored