FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$705.00
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Pirelli |
| Tire Model | P Zero Winter 2 |
| Tire Type | Winter |
| Tire Size | 325/30R21 |
| Tire Diameter | 29 |
| Tire Load Index | 108 (2205 lbs per tire) |
| Tire Load Rating | N/A |
| Tire Tread Depth | 11/32" |
| Tire Revs Per Mile | 703 |
| Tire Speed Rating | (W) Up to 168mph |
| Tire Weight | 33 |
| Wheel Diameter | 21 |
| UTQG Tire Rating | N/A |
| Tire Tread Pattern | Directional |
| Minimum Wheel Width | 11" |
| Maximum Wheel Width | 12" |
Pirelli 4471800
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Sponsored