FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$220.00 each / $880.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Vors |
| Wheel Model | TR10 |
| Wheel Size | 19x9.5 |
| Wheel Diameter | 19 Inch |
| Wheel Width | 9.50 Inches |
| Wheel Offset | 35mm |
| Wheel Backspacing | 6.628 Inch, 168.4mm |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Finish | Gloss |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 114.3mm (5 x 4.5-Inch) |
Vors TR10 Gloss Black Wheel; 19x9.5; 35mm Offset Wrapped in a lustrous gloss black finish, this wheel brings a confident, streamlined presence to any muscle car. The TR10 upholds Vors's reputation for delivering wheels that balance visual impact with reliable build quality. This wheel is an excellent choice for drivers looking to add a custom touch to their ride without sacrificing quality.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
The 19x9.5 Vors TR10 Gloss Black Wheel; 19x9.5; 35mm Offset is completed in a striking gloss black finish that will be the envy of everyone. For added durability and looks, there is a clear coat that can handle the rigors of the road.
Application This Vors TR10 Gloss Black Wheel; 19x9.5; 35mm Offset features a backspacing of 6.628 Inch, 168.4mm and a bolt pattern of 5 x 114.3mm (5 x 4.5-Inch), ensuring a precise and secure fit. These specifications work together to support proper alignment and driving stability. It is designed to fit 2024-2026 Mustang GT, EcoBoost models and is sold individually.
Vors TR10199551435BK
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2024-2026 Mustang with 19x9.5 35mm Wheels