FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$699.00 each / $1,398.00 Set of 2
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A, Specs & Installation
| Brand | MV Forged |
| Wheel Model | MVF5 |
| Wheel Size | 20x11 |
| Wheel Diameter | 20 Inch |
| Wheel Width | 11 Inches |
| Wheel Offset | 40mm |
| Wheel Backspacing | 7.575 Inch, 192.4mm |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Rear Only |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 120mm (5 x 4.72-Inch) |
MV Forged 01152040 MVF5SBLK-P2
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2020-2026 Corvette with 20x11 40mm Wheels