FREE 1 to 3-Day Delivery on Orders $149+ Details
$548.00 each / $2,192.00 Set of 4
Sorry, mount & balance is not currently available for tires on this wheel. Wheels & tires ship separately.
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A, Specs & Installation
| Brand | Niche |
| Wheel Model | Prodigy 5 |
| Wheel Size | 22x10.5 |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Wheel Width | 10.50 Inches |
| Wheel Offset | 18mm |
| Wheel Backspacing | 6.459 Inch, 164.1mm |
| Wheel Color | Silver |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Finish | Machined |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Placement | Front or Rear |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 115mm (5 x 4.52756-Inch) |
| Wheel Weight | 40.799999999999997 |
| Wheel Hub Bore Size | 72.56mm |
Niche Prodigy 5 Silver with Machined Face Wheel; 22x10.5; 18mm OffsetThis wheel features a sleek and durable design, ideal for enhancing the aesthetic and style of your vehicle. Its quality craftsmanship ensures a perfect combination of form and function, suitable for any driver seeking a balance of style and dependability. Its high-quality finish ensures resistance against corrosion and wear over time. Designed for optimal visual appeal, this wheel complements a variety of vehicle styles.
The 22x10.5 Niche Prodigy 5 Silver with Machined Face Wheel is completed in a high-quality silver finish with steel machined accents that will be the envy of everyone. There is a durable clear coat for added looks and protection.
Impressive Construction. The wheel is manufactured from aluminum, a dependable metal that is simultaneously powerful and lightweight. The wheel underwent a thorough testing process that represents an incredibly strong, but stylish upgrade.
ApplicationThis Niche Prodigy 5 Silver with Machined Face Wheel; 22x10.5; 18mm Offset, with a backspace of 6.459 Inch, 164.1mm; and bolt pattern of 5 x 115mm (5 x 4.52756-Inch), is designed to fit 2008-2023 RWD Challenger, Excluding SRT Hellcat & Widebody models. Sold individually.
Niche NC279SD22051518
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For 2008-2023 Challenger with 22x10.5 18mm Wheels